Doğal Afet Yapıları

pre7

Deprem Evi

Deprem evi, olarak bilinen prefabrik yapılar 1999 depremi sonrasında ülkemizde tanınmıştır. Evsiz kalan depremzedelerin kalması için hızlı bir şekilde konumlandırılmıştır. Prefabrik evler hazır olarak istenilen yere çok pratik bir şekilde kuruluyor. Duvar, kapı, çatı ve geri kalan tüm malzemeler hazır bir şekilde fabrikadan geldikten sonra istenilen arsa üzerine inşa edilmektedir.

Esnek yapısı, sağlam, pratik, depreme dayanıklılığı daima tercihlerin arasındadır. Ayrıca bu evler maliyeti çok düşük olmasından dolayı kesinlikle ekonomiye katkısı yüksektir. Duvarlarının arasındaki izolasyon sayesinde ses ve ısı yalıtımı maksimum derecededir. İleri teknolojisi ve üstün kalitesi sayesinde bu evler hızlı bir şekilde kurulmaktadır. Yazlık bölgelerde bu yapılar çok tercih ediliyor.

Deprem evi genellikle deprem bölgelerinde yaygındır. Ülke olarak ta kesinlikle her bölgede tercih edilebilir. Diğer evlerden çok daha düşük maliyette ve çok daha dayanıklıdır. Arsası olan herkes rahatlıkla kendi evini kurdurabilir. Ayrıca bu evlerde beğenmediğiniz herhangi bir yer olduğunda değiştirebilirsiniz. En, boy ve odaların tüm boyutları 125 santimden daha fazla bir şekilde tasarlanmaktadır.