Sosyal Tesis Yapıları

pre18

Sosyal Tesis Yapıları

Prefabrik yapılar artık üretiminin kolay ve pratik olması, her ihtiyaca yönelik olması, standart özelliklerinin yanında her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde geliştirilebilmesi nedeniyle barınma amaçlı olarak kullanıldığı gibi her türlü sosyal yapılar için de tercih edilmektedir. Ayrıca bu prefabrik yapıların üretimi aşamasında malzemeler tam kullanılmakta ve israfsız üretim sağlamaktadır.

Prefabrik üretimle prefabrik şantiyeler kurulmakta, buralara prefabrik yönetim binaları inşa edilmekte, prefabrik satış ofisleri yapılmaktadır. Ayrıca prefabrik olarak imal edilen her türlü sosyal yapı, otel, restaurant, yemekhane, yatakhaneler yapılabilmekte, park ve bahçelerde wc ve duş çözümleri sağlanabilmektedir.

Son derece güvenli bir şekilde ve çevreci özelliklere uygun olarak üretilen bu yapıların, sosyal yapı olarak tercih edilmesinin en önemli sebebi, betonarme binalara göre ısı ve ses yalıtımında yüksek izolasyonlu olarak imal edilmesi ve kısa süreli ön üretim sürecinden sonra montaj yerine sevk edilebilmesidir. Bir diğer avantajı da demonte özelliğinin bulunmasıdır. Böylece bulunduğu yerdeki gereksinimin sona ermesinden sonra sosyal yapı, başka mekanlarda da kurulabilmekte ve dönüşebilir yapısıyla çevreci olma özelliği göstermektedir.

Ayrıca üretim maliyeti normal betonarme binalarla kıyaslanamayacak kadar az olan prefabrikler, sosyal yapılardayaşanan yüksek maliyet kabusuna son vermektedir. Prefabrik yapı teknolojisiyle üretilen sosyal yapılar arasında spor klüpleri tesisleri, olimpiyat organizasyon tesisleri, çeşitli turistik tesisler, konaklama için kurulan tesisler, acil yerleşim tesisleri, askeri tesisler ve bunun gibi birçok tesis bulunmaktadır.